درست پرتغال پرتغال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

درست: پرتغال پرتغال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات بنزهایی که سریع پنچر شدند

وینفرد شفر، هشتمین سرمربی آلمانی تاریخ لیگ برتر ايران محسوب می شود. نگاهی به کارنامه سرمربیان آلمانی لیگ برتر نشان می دهد هیچ کدام از آنها نتوانستند دوران موفقی

بنزهایی که سریع پنچر شدند

بنزهایی که سریع پنچر شدند

عبارات مهم : ایران

وینفرد شفر، هشتمین سرمربی آلمانی تاریخ لیگ برتر ايران محسوب می شود. نگاهی به کارنامه سرمربیان آلمانی لیگ برتر نشان می دهد هیچ کدام از آنها نتوانستند دوران موفقی را در کشور عزیزمان ایران پشت سر بگذارند.

بنزهایی که سریع پنچر شدند

(یورگن گده )شهید قندی یزد

گده، یکی از نخستین مربیان آلمانی ای بود که به فوتبال کشور عزیزمان ایران پا گذاشت. او در اوایل دهه٧٠ هدایت تیم های کشاورز و تیم امید کشور عزیزمان ایران را برعهده گرفت که نتایجش قابل قبول بود. گده در سال ١٣٧٤ سرمربی پرسپولیس در جام آزادگان شد که در پی کسب نتیجه های ضعیف و باخت ٣ بر یک در داربی از کار برکنار شد.

وینفرد شفر، هشتمین سرمربی آلمانی تاریخ لیگ برتر ايران محسوب می شود. نگاهی به کارنامه سرمربیان آلمانی لیگ برتر نشان می دهد هیچ کدام از آنها نتوانستند دوران موفقی

این مربی یک بار سابقه سرمربیگری در لیگ برتر کشور عزیزمان ایران را دارد که آن هم به سال ١٣٨٤ و لیگ پنجم برمی گردد. گده در مقطعی سرمربی تیم شهید قندی یزد شد. او ١٨ هفته سرمربی این تیم تازه وارد بود ولی نتیجه های جالبی نگرفت و جای خود را به مجید جلالی داد. شهید قندی در نهایت سقوط کرد. گده که سابقه حضور در کادرفنی تیم ملی کشور عزیزمان ایران را هم دارد بعد از ترک قندی باز هم به لیگ برتر کشور عزیزمان ایران بازگشت و به عنوان کمک مربی در تیم های استقلال و ذوب آهن کار کرد. او حضور در آلومنیوم هرمزگان را هم تجربه کرد. سرمربیگری در تیم ملی ازبکستان، الاهلی قطر و نفتچی باکو هم در کارنامه گده دیده می شود. دستیار سابق منصور پورحیدری، در کشورهای دیگری مثل ویتنام، میانمار و لیبی هم فعالیت کرده هست. بااین حال، او به عنوان یک سرمربی نتوانست در کشور عزیزمان ایران موفق ظاهر شود.

( رولند کوخ )استقلال

استقلال بعد از ناکامی در لیگ برتر در دوره اول (فصل ٨١-٨٠) جهت لیگ دوم دست به دامن یک سرمربی آلمانی شد. رولند کوخ در بوندس لیگا و بشیکتاش کمک مربی و دستیار کریستوف دام بود و حضور او در رأس استقلال یک اتفاق جالب به حساب می آمد. کوخ که چندان سابقه سرمربیگری نداشت در استقلال نتیجه های مطلوبی نگرفت. آخر در آخر هفته بیستم، کوخ کنار رفت و جای خود را به زوج پورحیدری-زرینچه داد. استقلال در آخر فصل، نهم شد. کوخ بعد از ترک کشور عزیزمان ایران باز هم زیاد کمک مربی شد.

( راینر سوبل )پرسپولیس

بنزهایی که سریع پنچر شدند

پرسپولیس هم دو سال بعد از استقلال، داشتن مربی آلمانی را تجربه کرد و اینجا هم تجربه موفقی از آب در نیامد. راینر سوبل تنها سرمربی آلمانی پرسپولیس در لیگ برتر در فصل ٨٤-٨٣ در یک فصل جنجالی هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت. علی پروین مدیرفنی قرمزها بود و مشخص بود دو نفر رابطه خوبی باهم ندارند. ترجمه اشتباه صحبت های سوبل از سوي آرش فرزین (کمک مربی پرسپولیس و داماد علی پروین) یکی از جنجالی ترین اتفاقات وقت حضور سوبل در کشور عزیزمان ایران بود. سوبل که پیش از حضور در کشور عزیزمان ایران سابقه قهرمانی را در مصر داشت در نهایت با پرسپولیس چهارم شد. سوبل البته تا هفته های آخر در کورس قهرمانی بود و بعد از آخر فصل ضمن انتقاد شدید از شرایط حاکم بر کلوب پرسپولیس، کشور عزیزمان ایران را ترک کرد. سوبل هم اکنون ٦٨ساله هست، او که پیش از حضور در پرسپولیس در نورنبورگ و کایزرسلاترن هم مربیگری کرده بود بعد از ترک کشور عزیزمان ایران در کشورهای آفریقای جنوبی، مصر، امارات، گرجستان و مولداوی کار کرد.

( ورنر لورانت )سایپا

ورنر لورانت آلمانی، با کارنامه ای قابل اتکا در مربیگری، در ابتدای لیگ ششم سال ١٣٨٥ هدایت سایپا را به عهده گرفت. او پیش از حضور در ایران، سرمربی تیم هایی مثل فنرباغچه و مونیخ ١٨٦٠ بود. لورانت تنها پنج هفته در سایپا مربیگری کرد. لورانت علی رغم کوخ و سوبل نتیجه های خوبی گرفت و سایپا در آخر هفته پنجم صدرنشین بود. او از شرایط کارش در کشور عزیزمان ایران اصلا راضی نبود و کشور عزیزمان ایران را ترک کرد. سایپا در آخر آن فصل قهرمان شد و برخی، تمرینات پیش فصل لورانت را در این قهرمانی مؤثر دانستند.

وینفرد شفر، هشتمین سرمربی آلمانی تاریخ لیگ برتر ايران محسوب می شود. نگاهی به کارنامه سرمربیان آلمانی لیگ برتر نشان می دهد هیچ کدام از آنها نتوانستند دوران موفقی

(پیر لیت بارسکی )سایپا

یک مربی آلمانی دیگر با کارنامه بسیار ضعیف در ایران؛ هافبک هنرمند ژرمن ها در جام جهانی ١٩٩٠ در لیگ هشتم هدایت سایپا را برعهده گرفت. پیش از او علی دایی سرمربی سایپا بود و با حضور دایی در تیم ملی، لیت بارسکی جانشین دایی شد. دایی مدیرفنی سایپا بود و از همان روز اول اختلاف شدید با لیت بارسکی داشت. این مربی نتیجه های بسیار ضعیفی در سایپا گرفت و بعد از هشت هفته اخراج شد. دایی اعتقاد بود لیت بارسکی تعمدا کاری می کند تا اخراج شود. لیت بارسکی یکی از بزرگ ترین بازیکنانی بود که به عنوان سرمربی به کشور عزیزمان ایران آمد. او قبل از حضور در سایپا کارنامه در خشانی در مربیگری نداشت و بعد از ترک سایپا هم در مربیگری موفق نشد.

بنزهایی که سریع پنچر شدند

(برند کراوس )پگاه گیلان

این مربی اتریشی-آلمانی قبل از حضور روی نیمکت پگاه گیلان در لیگ چهارم، کارنامه قابل توجهی در مربیگری داشت. او در تیم های سوسیه داد، مونشن گلادباخ، مایورکا و دروتموند مربیگری کرده بود ولی در کشور عزیزمان ایران نتوانست کار خاصی انجام دهد. کراوس در اواسط فصل ۸۴ – ۸۳ هدایت پگاه گیلان را به دست گرفت ولی نتوانست این تیم را از سقوط نجات دهد.

(اینگن فیرات )سایپا و سپاهان

این مربی ترکیه ای–آلمانی در سال ٨٥ وارد فوتبال کشور عزیزمان ایران شد و دستیار ورنر لورانت در سایپا بود. فیرات در ادامه حضورش در کشور عزیزمان ایران مقطعی دستیار علی دایی در تیم ملی شد. سپس در فصل ٨٨-٨٧ هدایت سپاهان را برعهده گرفت. فیرات در سپاهان نتیجه های خوبی نگرفت و در میانه فصل اخراج شد.

او تنها مربی آلمانی است که در دو تیم متفاوت سرمربیگری کرده هست. فیرات در لیگ سیزدهم سرمربی سایپا بود. سایپا در نهایت هشتم شد تا کارنامه این مربی هم جالب نباشد.

سایر مربیان

به غیر از این هفت سرمربی لیگ برتری، سرمربیان آلمانی دیگری هم در کشور عزیزمان ایران کار کرده اند که نمره قبولی نگرفتند. اگون کوردس، سرمربی تیم امید کشور عزیزمان ایران جهت المپیک ٢٠٠٠ بود که نتیجه های فاجعه باری گرفت. ارنست میدن دروپ هم موفق نشد تراکتورسازی را به لیگ برتر برساند. در این سال ها مربیان آلمانی زیادی هم به عنوان کمک مربی در لیگ برتر حضور داشتند. کلاوس شلاپنر (پیکان) دیتر اشمیت و رالف سومدیک (استقلال)، اریش روته مولر (تیم ملی کشور عزیزمان ایران و استقلال)، توماس هسلر (پدیده)، راینر کرافت و میشاییل هنکه (استقلال) بااهمیت ترین آنها هستند.

اخبار ورزشی – شرق

واژه های کلیدی: ایران | سرمربی | استقلال | کارنامه | استقلال | پرسپولیس | پرسپولیس | سرمربی تیم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs