درست پرتغال پرتغال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

درست: پرتغال پرتغال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کم کردن مالیات حقوق‌های زیر ۸ میلیون و زیاد کردن مالیات حقوق‌های بالای۲۰میلیون

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ گفت که طبق مصوبه تازه مجلس در مورد مالیات پلکانی، حقوق‌های تا ۸ میلیون تومان مالیات کمتری نسبت به سال گذشته می‌پردازند و قیمت

کم کردن مالیات حقوق‌های زیر ۸ میلیون و زیاد کردن مالیات حقوق‌های بالای۲۰میلیون

کم کردن مالیات حقوق های زیر ۸ میلیون و زیاد کردن مالیات حقوق های بالای۲۰میلیون

عبارات مهم : مالیات

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ گفت که طبق مصوبه تازه مجلس در مورد مالیات پلکانی، حقوق های تا ۸ میلیون تومان مالیات کمتری نسبت به سال گذشته می پردازند و قیمت مالیات حقوق بالای ۲۰ میلیون تومان از ۱۰ به ۱۵ درصد زیاد کردن می یابد.

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در قانون بودجه سال ۹۶ حقوق های تا دو میلیون تومان از مالیات معاف بود و از دو میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان مشمول مالیات ۱۰ درصدی می شد و مابقی نیز مشمول مالیات ۲۰ درصدی می شدند. ما دیدیم ۸۰ درصد کسانی که حقوق بگیر بخش دولتی و شخصی هستند زیر دو میلون تومان دریافتی دارند لذا سقف معافیت مالیاتی را به دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان زیاد کردن دادیم.

وی افزود: طبق مصوبه تازه از دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان یعنی سه برابر این عدد ضربدر ۱۰ درصد می شود. بر این اساس مالیات تا هشت میلیون تومان عوض کردن نمی کند و تا ۱۰ میلیون تومان هم خیلی عوض کردن نمی کند.

کم کردن مالیات حقوق‌های زیر ۸ میلیون و زیاد کردن مالیات حقوق‌های بالای۲۰میلیون

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ تصریح کرد: کسی که در سال ۹۶، ۸ میلیون تومان حقوق می گرفت تا دو میلیون تومان از مالیات معاف بود و ۶ میلیون تومان دیگر ضربدر ۱۰ می شد یعنی ۶۰۰ هزار تومان باید مالیات می داد. جهت سال ۹۷ آینده نگری کردیم که تا ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مشمول مالیات ۱۰ درصدی می شود. با این تفاوت که رقم ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان منهای ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می شود و ۱۰ درصد ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان یعنی ۴۶۰ هزار تومان مالیات به این حقوق تعلق می گیرد. مابقی آن تا ۱۰ میلیون تومان مشمول مالیات ۱۵ درصد می شود.

تاجگردون ادامه داد: اگر کسی در سال ۹۶ تا ۸ میلیون تومان حقوق می گرفت و در سال ۹۷ هم ۸ میلیون تومان حقوق می گیرد، مالیاتش هیچ عوض کردن نمی کند. ۹۰ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه ها هم زیر ۸ میلیون درآمد دارند. ضمن اینکه درآمد پژوهشی اعضای هئیت علمی هم مستثنی شد و ۵ درصد تعیین شد. مازاد بر این ۱۵ درصد مالیات تعلق می گیرد که آن هم کل این مبلغ را مشمول بر نمی شود بلکه مابه التفاوت آن ضربدر ۱۵ درصد می شود.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ گفت که طبق مصوبه تازه مجلس در مورد مالیات پلکانی، حقوق‌های تا ۸ میلیون تومان مالیات کمتری نسبت به سال گذشته می‌پردازند و قیمت

نماینده مردم گچساران در مجلس ادامه داد: کسی که دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق می گیرد نهایت قیمت مالیات موثرش ۶.۶ درصد است و این عوض کردن چندانی نسبت به سال گذشته نیست. همچنین کسی که ۵ میلیون تومان حقوق می گیرد در سال گذشته ۳۰۰ هزار تومان مالیات می داد. در حال حاضر آینده نگری کردیم که حقوق این فرد تا ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان از مالیات معاف است و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مابقی مشمول مالیات ۱۰ درصد می شود. یعنی این فرد ۲۷۰ هزار تومان مالیات پرداخت می کند. بر این اساس کسانی که حقوق ۵ و ۶ میلیون تومانی می گیرند مالیاتشان نسبت به سال گذشته کمتر می شود و این عدد روی ۸ میلیون تومان به هم می رسد. در واقع حقوق ۸ میلیون تومان مالیاتش کمتر از سال گذشته می شود.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ خاطرنشان کرد: کسانی که درآمد اوج دارند و یا بنگاه و شرکت دارند قیمت مالیاتشان بالاتر هست. البته نهایت قیمت مالیاتی موثر ۱۴.۱ هست. چون مالیات ها پلکانی آینده نگری شده است و مابه التفاوت محاسبه می شود در واقع ما مالیات ۳۵ درصد نداریم.

وی در آخر راجع به تاثیر این مصوبه بر حقوق های نامتعارف نیز گفت: حقوق های بالای ۲۰ میلیون تومان حدود ۱۵ تا ۱۶ درصد مالیات می پردازند که مالیات حقوق این افراد در سال گذشته ۱۰ درصد بوده است.

کم کردن مالیات حقوق‌های زیر ۸ میلیون و زیاد کردن مالیات حقوق‌های بالای۲۰میلیون

واژه های کلیدی: مالیات | میلیون | لایحه بودجه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs