درست پرتغال پرتغال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

درست: پرتغال پرتغال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی لایحه «حمایت از کودکان» خاک می‌خورد! , کودک‌آزاری بیداد می‌کند

پدر و نامادری بازداشت شدند | فرماندار ماهشهر: واریز ماهیانه ۹۰۰ هزار تومان جهت سه کودک 

لایحه «حمایت از کودکان» خاک می‌خورد! , کودک‌آزاری بیداد می‌کند

کودک آزاری بیداد می کند؛ لایحه «حمایت از کودکان» خاک می خورد!

عبارات مهم : کودکان

پدر و نامادری بازداشت شدند | فرماندار ماهشهر: واریز ماهیانه ۹۰۰ هزار تومان جهت سه کودک

سه کودک ماهشهری تحت حمایت های مالی بهزیستی قرار گرفتند، خدمات بیمه ای و تحصیلی به آنها تعلق گرفت و پدر و ناماریشان بازداشت شدند؛ ولی کودکی ارزش چه شد؟

پرونده کودک آزاری سه کودک ماهشهری و بازتاب رسانه ایش، بار دوباره لایحه خاک خورده «حمایت از کودکان» را بیرون کشید و حالا که همه تلاش دارند نشان دهند ماجرا ختم به خیر شده، احتمالا دوباره فراموش می شود. سه کودک تحت حمایت های مالی و شاید معنوی قرار گرفتند، خدمات بیمه ای و تحصیلی به آنها تعلق گرفت، پدر و نامادری ارزش بازداشت شدند و کارها دیگری که تا پیش از این حق این کودکان بود و حالا در قالب دلجویی و دوستی به آنها تقدیم می شود. کودکانی که تحت شدیدترین آزاد و اذیت ها بودند و مشخص نیست چه زمانی بتوانند به شرایط عادی بازگردند و کودکی کنند.

لایحه «حمایت از کودکان» خاک می‌خورد! , کودک‌آزاری بیداد می‌کند

واریز ماهیانه ۹۰۰ هزار تومان جهت سه کودک

در همین میان محسن بیرانوند، فرماندار ماهشهر راجع به اوضاع نامادری این سه کودک ماهشهری به «خبرآنلاین» می گوید: «نامادری این سه کودک اصلا بازداشت نشده بود و با قید قرار به خاطر بیماری و داشتن دو کودک آزاد بود. فرزند ها هم الان کنار عمو و پدربزرگشان هستند. دادگاه هم صلاحیت نگهداری این کودکان را بررسی می کند و اگر عمویشان هم صلاحیت نداشته باشد، این کودکان تحویل بهزیستی داده می شوند.

پدر و نامادری بازداشت شدند | فرماندار ماهشهر: واریز ماهیانه ۹۰۰ هزار تومان جهت سه کودک 

یک حسابی هم جهت این کودکان باز شد و من ماهانه مبلغی را جهت برطرف کردن هزینه های یکی از کودکان واریز می کنم. آقای استاندار هم حمایت مالی دو کودک دیگر را بر عهده گرفتند.» بیرانوند اعلام کرده بود که چهارشنبه شب قرار است جلسه ای با حضور استانداری و بهزیستی برگزار شود و وظیفه این کودکان نهایی شود. در واقع تیمی از طرف استاندار، مدیر کل بهزیستی و چند نفر دیگر از مسئولین جهت دلجویی و دیدار از اوضاع این کودکان به منزل عمویشان رفته بود.

عقب ماندگی تحصیلی کودکان جبران می شود/ پیگیری دفترچه بیمه

بیرانوند در توضیح نتیجه های و برآورد این جلسه می گوید: «در ابتدای این جلسه هدایا و کمک های مردمی و مسئولین به این خانواده تقدیم شد و در ادامه مقرر شد بهزیستی سه حساب مالی جهت این کودکان باز کند و ماهانه مبلغ ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان جهت هر کدام واریز کند. من هم حمایت مالی کودک کوچک تر را پذیرفتم. آقای استاندار هم حمایت مالی دو کودک دیگر را پذیرفتند که علاوه بر ماهانه بهزیستی ما هم مبلغی را جهت حمایت آنها در نظر بگیریم. از آنجایی هم که دختر بزرگ تر از تحصیل بازمانده بود، مقرر شد در ماه جاری، این کودک با معلم شخصی تحت آموزش قرار بگیرد تا عقب ماندگی تحصیلی او جبران شود و بتواند از اول مهر ماه به مدرسه برود. یک دندان دکتر خیر هم پذیرفت دندان های این کودک را که از بین رفته بود ترمیم کند. علاوه بر این پیگیری دفترچه درمان جهت این سه کودک از طریق بهزیستی یا بیمه سلامت در دستور کار قرار داده شد تا بتوانند بیمه شوند. در کنار این کارها سه کودک به صورت مرتب و روزانه تحت حمایت امداد اجتماعی قرار می گیرند و مددکاران دائما مراقب آنها هستند.»

لایحه «حمایت از کودکان» خاک می‌خورد! , کودک‌آزاری بیداد می‌کند

پدر و نامادری بازداشت شدند

بیرانوند در ادامه با اشاره به اینکه نامادری و پدر هر دو بازداشت شده است اند و در زندان هستند، به «خبرآنلاین» می گوید: «نامادری این سه کودک هم بازداشت شد و فعلا بازداشت است تا دادگاه تشکیل شود و حکم او مشخص شود. پدر هم بازداشت شده است چون اقرار کرده بود که در شکنجه نقش داشته هست. در حال حاضر هم ما بررسی کردیم و دیدیم که در منزل عمویشان امنیت دارند و فعلا آنجا هستند. علاوه بر این یک سری کارها جهت شادکردن فضای این کودکان هم انجام شده است تا از لحاظ معنوی به شرایط عادی بازگردند.» بیرانوند در انتها قول داد که تمام این کارها و پیگیری ها ادامه دار باشد و محدود به یک مقطع کوتاه نباشد.

پدر و نامادری بازداشت شدند | فرماندار ماهشهر: واریز ماهیانه ۹۰۰ هزار تومان جهت سه کودک 

اگر این کودکان ساماندهی شوند، بهزیستی روند درمان را شروع می کند

مهرداد بهادری، روابط عمومی بهزیستی خوزستان هم با اشاره به اینکه از جزيیات این اتفاق اطلاعی ندارد به «خبرآنلاین» می گوید: «به طور کلی کودک آزاری به وسیله پدر و نامادری بوده است که آسیب های جدی معنوی و جسمی جهت کودکان به دنبال داشته است و الان هم به دستور قضایی پیش عمویشان هستند تا تعیین وظیفه نهایی انجام شود. کارشناسان ما هم که اورژانس اجتماعی و خط ۱۲۳ هستند، مداخلات روانی و اجتماعی را رصد می کنند تا وظیفه این سه کودک مشخص شود. در حال حاضر هم رفت و آمد به منزل عموی این سه کودک زیاد شده است و خیلی در شرایط خوبی نیستند و باید صبر کنیم تا وضعیتشان مشخص شود. بهزیستی هم در صورت ساماندهی شدن این کودکان، روند درمان های جسمی و معنوی را شروع می کند. روان شناسان ما هم در این چند روز به منزل این سه کودک رفته اند و تلاش در ارتباط برقرار کردن با آنها گرفته اند.»

لایحه «حمایت از کودکان» خاک می‌خورد! , کودک‌آزاری بیداد می‌کند

آمادگی انجمن حمایت از حقوق کودکان جهت پیگیری قضایی و حمایت

در همین میان انجمن حمایت از حقوق کودکان در بیانیه ای جهت این اتفاق تلخ نوشته است: «حادثه تلخ و ناگوار کودک آزاری در ماهشهر بار دیگر جامعه کشور عزیزمان ایران را در شوکی عمیق فرو برد. شرح این اتفاق از خشونت گسترش یافته و عریانی حکایت دارد که به چهاردیواری منزل و خانواده نفوذ پیدا کرده است و در مناسبات پرتنش خانوادگی کودکان را به عنوان بی دفاع ترین عضو خانواده قربانی می کند. بر اساس آمارهای رسمی در سال گذشته ۸۶ درصد از کودک آزاری ها به وسیله والدین و ۶۰ درصد از این آزارها به وسیله پدران صورت گرفته هست. متاسفانه این آمارهای تکان دهنده و موارد رو به زیاد کردن کودک آزاری های جسمی و جنسی نتوانسته نهادهای مسئول در امور کودکان را نسبت به فوریت پیشگیری از این رخدادهای فاجعه آمیز حساس کند.»

در این بیانیه آمده است: «علیرغم پیگیری شرکت های مدنی مدافع کودکان، «لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان» بعد از گذشت هفت سال در بلاتکلیفی به سر می برد. علاوه بر آن، نقش و تاثیر مشاوره های قبل از ازدواج در تشکیل نهاد خانواده و آموزش های فرزند پروری قبل از بارداری نادیده گرفته شده است و هیچ تلاشی در جهت آموزش مهارت های زندگی به عنوان ابزار مهمی جهت کنترل خشم، خشونت و افسردگی در آموزش های رسمی کشور صورت نگرفته هست. باری، واقعه تلخ کودک آزاری در ماهشهر، حکایت از آن دارد که کودکان پرورش یافته در خانواده های ازهم گسیخته در معرض آسیب های روانی و جسمی متعددی قرار دارند. و قوانین مربوط به حضانت نیز در این زمینه کارآمد نبوده اند و لاجرم نیاز به عوض کردن و بازبینی اساسی دارند.»

در بخش نهایی این بیانیه آمده است: «انجمن حمایت از حقوق کودکان، ضمن ابراز تاسف و تاثر بسیار از وقوع کودک ازاری در ماهشهر، براین باور است که این اتفاق و حوادث مشابه آن، حاصل تناوب خشونت، ناآگاهی و غفلت است که هربار دلخراش تر و غم انگیزتر از قبل بروز می کند. پیشگیری از چنین فجایعی نیازمند عزمی جدی در بازبینی در مناسبات اجتماعی مبتنی بر ارزش گذاری های انسانی و توجه به مقوله کودکی و اهمیت آن در عرصه ساماندهی به انسجام اجتماعی هست. مهم ترین گام عملی پیشگیرانه در برابر چنین خشونتی در شرایط کنونی، تسریع در تصویب «لایحه حمایت از حقوق کودکان» است.

بی تردید مطالبه گری هریک از ما دراین مهم نقشی اساسی دارد، چراکه همه ما در برابر کودکان مسئولیم. همچنین این انجمن، آمادگی خود را نسبت به پیگیری قضایی و کارها مورد نیاز جهت حمایت های مشاوره و روانشناسی از کودکان آزاردیده ماهشهری اعلام می دارد.»

فاطیما فردوس/خبرآنلاین

واژه های کلیدی: کودکان | بازداشت | کودک آزاری | بازداشت شدن | حمایت از کودکان | اورژانس اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs