درست پرتغال پرتغال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

درست: پرتغال پرتغال اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی باید در کالبد پایتخت کشور عزیزمان ایران روح تازه ای بدمیم / نجفی

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در گذشته شهرداری بیش از حد مراسم محور و مناسک محور بود و به کارایی و اثر بخشی فعالیت‌ها کمتر توجه داشته هست، گفت:

باید در کالبد پایتخت کشور عزیزمان ایران روح تازه ای بدمیم / نجفی

نجفی: باید در کالبد پایتخت کشور عزیزمان ایران روح تازه ای بدمیم

عبارات مهم : ایران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در گذشته شهرداری بیش از حد مراسم محور و مناسک محور بود و به کارایی و اثر بخشی فعالیت ها کمتر توجه داشته هست، گفت: ولی از این به بعد پرداختن به محتوا و کیفیت فعالیت ها در ابعاد فیزیکی، اجتماعی، فرهنگی و هنری زیاد مورد توجه قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا، محمد علی نجفی شب گذشته در نشست با اصحاب فرهنگ و هنر ، گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران ما علی رغم همه جذابیت ها، قشنگی ها و همه ظرفیت های قابل توجه خود، با پرسشها و چالش های بزرگی نیز روبرو هست. همچنان که نارسایی ها و کمبودهای شهر را خود شهروندان لمس می کنند، از این رو نیازی به اشاره به آنها نیست.

باید در کالبد پایتخت کشور عزیزمان ایران روح تازه ای بدمیم / نجفی

وی با بیان اینکه «تهران از جهات مختلفی دچار بی قوارگی و بد قوارگی شده است است»، عنوان کرد: از جهت معماری و منظر شهری، اجتماعی، فرهنگی و … نوعی دل زدگی و واخوردگی بر روابط شهر و شهروندان حاکم شده است است و جسم و جان شهر ما رنجور هست، در کنار آن به شخصیت و ماهیت شهر نیز لطمه خورده است.

نجفی یادآور شد: ما باید در کالبد پایتخت کشور عزیزمان ایران روح تازه ای بدمیم و این روح و روحیه باید در قالب پدیده های فرهنگی، هنری و اجتماعی به شهر دمیده شود. نگرش ها و رویکردهای گذشته این امر را نمی توانند، میسر کنند بلکه باید سیاست ها و روش های پیشین که توان حل مسایل امروز پایتخت کشور عزیزمان ایران به صورت بنیادین و پایدار را ندارند، کنار بگذاریم و به صورت جدی و عمیقی به رویکردها و سیاست های جدیدی بیاندیشیم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در گذشته شهرداری بیش از حد مراسم محور و مناسک محور بود و به کارایی و اثر بخشی فعالیت‌ها کمتر توجه داشته هست، گفت:

درخواست از بازیگران و صورت های معروف جهت کمک به مدیریت شهری جهت حل چالش ها و مشکلات

وی خاطرنشان کرد: پیش نیاز این عوض کردن شکل گیری ایده های نو هست؛ چراکه جهت مواجه با چالش ها به ایده های جدیدی نیاز داریم که از منظری تازه و چشمی دیگر، شهر، شهروندان و روابط بین آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. امروز باید چشم ها را شست و در اینجا است که نقش فرهنگ و هنر اهمیت پیدا می کند.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران ضمن درخواست از بازیگران و صورت های معروف جهت کمک به مدیریت شهری جهت حل چالش ها و مشکلات، عنوان کرد: ما باید احساسات جامعه شهری را به درستی درک کنیم، همچنان که تجربه چهل سال اخیر کشور نشان می دهد بی توجهی به این احساسات چه زیان هایی به بار آورده و فاصله های وحشتناکی بین مردم و مسئولان ایجاد کرده هست.

باید در کالبد پایتخت کشور عزیزمان ایران روح تازه ای بدمیم / نجفی

نجفی تصریح کرد: باید جامعه و شهر را در حرکت به عقلانیت و اخلاق گرایی اجتماعی کمک کنیم. در این میان رهبری احساسات جامعه شهری تا حدود زیادی در دست هنرمندان، اهل فرهنگ و رسانه است.

فرهنگ و هنر حیاتی ترین و مهم ترین شاخص زندگی شهری است

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در گذشته شهرداری بیش از حد مراسم محور و مناسک محور بود و به کارایی و اثر بخشی فعالیت‌ها کمتر توجه داشته هست، گفت:

وی فرهنگ و هنر را حیاتی ترین و مهم ترین شاخص زندگی شهری دانست و گفت: این شاخص باید شهر و شهروندان را از عنصر امید، همکاری و شکوفایی برخوردار سازد. انتظار داریم بازیگران و صورت های معروف با ابزاری که در دست دارند، ما را در دست یابی به محیطی پر از آسایش و آرامش جهت شهروندان کمک کنند.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به رویکردهای پیش روی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در حوزه اجتماعی و فرهنگی، گفت: ما به مجموعه ای از رویکرد ها و برنامه های تازه اندیشیده ایم و امیدواریم با کمک صاحب نظران و اهل فن آنها را تدوین و اجرا کنیم. یکی از این رویکرد ها آن است که در اکثر فعالیت های شهری ما تسهیل گرهستیم و نه تصدی گر؛ از این رو باید عرضه آنچه را که در این عرصه فرهنگ و هنر تحقق می یابد و در دل جامعه تولید می شود را تسهیل کنیم. همین طور باید به ساخت و تحقق آنها کمک کنیم ولی خودمان را خالق هنر یا معمار فرهنگی نمی دانیم.

باید در کالبد پایتخت کشور عزیزمان ایران روح تازه ای بدمیم / نجفی

نجفی با تاکید بر اینکه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران فیلم و تئاتر نخواهند ساخت ولی وظیفه خود می داند از ساخت و نمایش آنها حمایت کند، ادامه داد: در گذشته شهرداری بیش از حد مراسم محور و مناسک محور بود و به کارایی و اثر بخشی فعالیت ها کمتر توجه داشته است ولی از این به بعد پرداختن به محتوا و کیفیت فعالیت ها در ابعاد فیزیکی، اجتماعی، فرهنگی و هنری زیاد مورد توجه قرار می گیرد. البته این اقدام در مقایسه با فعالیت های کمی و صرف برگزاری مراسم ها سخت است.

باید از پوسته مشکل که پایتخت کشور عزیزمان ایران را فرا گرفته است عبور کنیم

به گفته شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران باید از این پوسته مشکل که پایتخت کشور عزیزمان ایران را فرا گرفته هست، عبور کنیم و در عمق جان شهر و شهروندان انتظار یک تحول و تولد تازه را داشته باشیم.

وی به چالش های موجود در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و گفت: علی رغم همه پرسشها مالی که در دو ماه و نیم اخیر راجع به آن صحبت کردیم، علی رغم همه پرسشها اقتصادی که شهر و شهروندان را تحت فشار قرار داده هست، علی رغم همه پرسشها سیاسی که در دو ماه گذشته بعضا به اجمال به آنها اشاره کردم و علی رغم همه پرسشها امنیتی که به آنها اشاره نکردم، امیدوارم با پشتیبانی شهروندان و حمایت و همفکری جوامع فرهنگی هنری و موسیقیایی شهر بتوانیم این مهم را انجام دهیم و شهری در خور انسان امروز و تهرانی امروز بسازیم.

نجفی ضمن تقدیر و تقدیر از نقطه نظرات مطرح شده است از سوی هنرمندان، عنوان کرد: بنده با همه پیشنهادهای مطرح شده، موافق هستم و امیدوارم در وقت معقولی بتوانیم همه آنها را اجرایی و عملیاتی کنیم.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حضور پر شور بازیگران و صورت های معروف در این مراسم تصریح کرد: قرار بود این نشست در هفته کتاب برگزار شود، ولی به علت وقوع اتفاق زلزله با تاخیر انجام شد. با وجود همین تاخیر وارد ماه ربیع الاول، بهار ماه ها و ماه شور و نشاط و خوش حالی در جامعه اسلامی شدیم. همچنین حسن دیگر نیز آن بود که این مراسم با شروع رسمی کار دکتر صالحی امیری در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مصادف شد.

متاثریم که عده ای از هموطنان عزیز در غم از دست دادن کاشانه خود داغدار هستند

وی با اشاره به حضور صالحی امیری در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، تصریح کرد: امیدوار هستیم ایشان در ادامه خدمات و موفقیت هایی که در بخش های متفاوت مدیریتی کشور داشتند، در این مسئولیت تازه نیز بتوانند منشا خیر و برکت جهت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی پایتخت کشور عزیزمان ایران باشند.

نجفی همچنین ضمن ابراز همدردی با مصیب دیدگان اتفاق زلزله غرب کشور، عنوان کرد: متاثر هستیم که عده ای از هموطنان عزیز ما در غم از دست دادن منزل و کاشانه خود و از آن مهم تر در غم از دست دادن تعدادی از عزیزان خود داغدار و غمگین هستند. ولی این سنت الهی است و زندگی باید استمرار داشته باشد. ما هم ضمن همدردی و انجام بعضی همکاری ها و کمک ها نسبت به هموطنان خودمان، جهت کسانی که جان خود را از دست دادند آمرزش و جهت بازماندگان آرامش درخواست داریم.

براساس گزارش شهرنوشت، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در آخر خاطر نشان کرد: خوشحال هستم شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در حد توان و به سهم و نوبه خودش توانست در برابر مقابله با آثار زیان بار این پدیده سهمی داشته باشد. همچنین از اعضای شورای شهر نیز تقدیر می کنم که با مصوبه امروز، از نظر تصویب بودجه، در کنار شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نقشی را عهده دار شدند.

واژه های کلیدی: ایران | فرهنگ | فعالیت | شهرداری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs